yalancı su böreği tarifi

yalancı su böreği tarifi oktay usta,yalancı su böreği tarifi sodalı,yalancı su böreği tarifi resimli,yalancı su böreği malzemeleri,yalancı suböreği nasıl yapılır
 
Yalancı Su Böreği

 

yalanci-su-boregi

 

Bu nefis su böreğinin tarifini bizlere Merve Vildan Hanım yolladı. Kendisine çok teşekkür ediyoruz ve yeni tariflerini bekliyoruz. Afiyet olsun şimdiden.

Yalancı su böreği malzemeleri Yalancı su böreği tarifi

2 Adet yufka tezgaha serilir. Üzerine tepsi ters olarak kapatılarak bıçakla tepsi ölçüsünde kesilir. Kesilen bu parçalardan biri tepsinin dibine serilir. Süt, yoğurt, sıvı yağ ve yumurtalar bir kasede karıştırılır. Tabana 2 kat yufka serildikten sonra bu karışımdan her kat arasına bolca dökülür ve eşit şekilde yayılır. Peynir bir kap içinde ufalanır ve kıyılmış maydanoz ile karıştırılır. 3. yufkadan sonra peynirli harcın tamamı eklenir ve tepsinin her tarafına düzgünce dağıtılır. Diğer yufkalarda aynı şekilde serilip aralarına sıvı harç dökülür. En üste tepsi şeklinde kesilen 2.yufka kapatılır ve üzerine sıvıyağ, yumurta sarısı karışımı sürülür. Fırına vermeden önce çatalla 5-6 yerine delik açılır. 170 derecede 25 dakika pişirilir.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !